Depilacja laserowa dot Jak wygląda zabieg

Vectus™ jest laserem diodowym o długości fali 810 nm. Posiada duże powinowactwo do melaniny – barwnika włosa. Światło zostaję zaabsorbowane przez barwnik, co w konsekwencji doprowadza do fototermolizy mieszka włosowego (termicznej destrukcji). Przed zabiegiem czytnik Skintel™ przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Określa on poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawiane są automatycznie indywidualne parametry zabiegu. Pozwala to na wykorzystanie optymalnej energii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i wykluczeniu ryzyka poparzenia.

W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest  odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. wąsik precyzyjna mała głowica. Głowica przykładana jest do skóry i wysyłany jest impuls światła. Głowica zakończona jest grubą warstwą szkła szafirowego, które ma właściwości chłodzące. W połączeniu z technologią chłodzenia kontaktowego zapewnia komfort pacjenta w trakcie zabiegu.

Zabieg jest bardzo szybki. Dla przykładu usunięcie owłosienia z pach trwa około 1 minuty!!!

Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana.

Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu świeżej opalenizny (minimum 4 tygodnie od ostatniego opalania).

Nie należy wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem (usuwanie włosów pęsetą, woskowanie itp.) - może to zmniejszyć skuteczność zabiegu.

Nie należy stosować kremów depilujących w ciągu 1 tygodnia przed zabiegiem.

Nie wolno stosować:

Leków uczulających na słońce np.: niektóre antybiotyki (tetracykliny) - zabieg najwcześniej po dwóch tygodniach od zakończenia leczenia;

Dziurawca, nagietka (uwagi j/w);

Kosmetyków i leków złuszczających - min 1 tydzień przed zabiegiem;

Kremów zawierających retinol (duże stężenia), tretinoinę, isotretinoinę, kwasy owocowe (duże stężenia), min 1 miesiąc przed zabiegiem; możliwośc wykonania zabiegu ocenia lekarz na pierwszej wizycie;

Herbatki wyszczuplającej (np. Figura 2) i inne leki ziołowe o nieznanym składzie;

© 2015 Depilacja laserowa. Wszelkie prawa zastrzeżone
projekt i realizacja: artiworks.pl tworzenie stron www poznan, artiworks.pl